Google, pek çok farklı reklamcılık platformuna sahip. AdSense, AdMob ve Ad Manager olarak üçe ayrılan bu platformlarını basitleştirmek isteyen firma, yeni bir politika izleyecek.

Google, yayıncılara pek çok konuda da kısıtlamalar uyguluyor

Yenilenen Google Yayıncı Politikaları; AdSense, AdMob veya Ad Manager aracılığıyla reklam yayınlanmasına izin verilmeyen makaleleri ve sayfaları kapsıyor. Politikayı ihlal eden içeriğe para kazandırmaya çalışmak ise reklamın askıya alınmasına veya hesabın sonlandırılmasına neden olabiliyor.

Google’ın, yayıncı kısıtlaması uyguladığı içerikler arasındaysa şunlar yer alıyor: “Cinsel içerik, şoklayıcı içerik, patlayıcı maddeler, silahlar, silah parçaları ve ilgili ürünler, diğer silahlar, tütün, rekreasyonel ilaçlar, alkol satışı ve kötüye kullanımı, çevrimiçi kumar, reçeteli ilaçlar ve onaylanmamış ilaçlar”

Google, Yardım Merkezi ve Politika Merkezi’ni güncelledikten sonraki ay politika politikalarında değişiklik yapacak. Politikaların ve kısıtlamaların eksiksiz bir dökümü o zaman detaylı olarak paylaşılacak.

 

 

 

web tasarım , web site , kurumsal kimlik , şişli web tasarım , şişli web site siparişi, şişli yazılım , logo tasarım , şişli kurumsal kimlik , şişli kartvizit

4 Comments

Leave a Reply